
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 2.1 Ω |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Current Rating | 140 mA |
| Bandwidth | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Shielding | Unshielded |
| Gain | 1.88 dB |
| Number of Bands | 1 |
| Max Length | 3.35 mm |
| Max Width | 1.75 mm |
| Min Length | 3.05 mm |
| Min Width | 1.45 mm |
| Max Thickness | 600 µm |
| Min Thickness | 400 µm |
| Frequency Range | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Frequency Group | UHF (2 GHz to 3 GHz) |
| Antenna Type | Chip |
| Applications | Bluetooth, WLAN, Zigbee |
| VSWR | 3 |
Stock: 16761
Distributors
pcbx
Unit Price$2.36559
Ext.Price$2.36559
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.36559 | $2.36559 |
| 10 | $1.78338 | $17.83380 |
| 25 | $1.63976 | $40.99400 |
| 50 | $1.55957 | $77.97850 |
| 100 | $1.48330 | $148.33000 |
| 300 | $1.45786 | $437.35800 |
| 500 | $1.43286 | $716.43000 |
| 1000 | $1.33283 | $1332.83000 |
| 3000 | $1.21400 | $3642.00000 |
